Google Adwords önemi

Google Adwords Nedir?

Google bilidiği üzere bir arama motordur, bu arama motoru Dünya’nın tercih ettiği ve en çok kullanılan bilgi bulma platformu olarak bilinir.

Dünyanın en ünlü ve lider arama motoru olan Google işletmesinin İnternet ortamında Google Google Ads olarak bilinen reklam modeli kişi yada kurumların web sayfalarını arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmasını sağlamaktadır. Böylelikle işletmelerin ürün ve hizmetlerini kolaylıkla geniş kitlelere tanıtabilir.”Google reklam” hizmeti alan bir web sitesi Google arama motoru sonuç sayfasında (SERP) rekabete göre genellikle üst sıralarda yer almaktadır.

Google Adwords Sisteminin Önemi

İnternet kullanıcılarına yapılan anketlere ve araştırmalara göre kullanıcıların önemli bir kısmı İnternette bulmak istediği bilgileri arama motorlarında aramaktadır. Bu kullanıcıların %72’si arama motoru sonuçlarının sadece ilk sayfasın da yer alan web sitelerini ziyaret etmektedir. Araştırmaların sonuçlarına bakıcak olursak bir işletme veya marka için Google reklam ile arama sonuçlarında ilk sayfada olmak diğer rakiplerine göre çok büyük bir avantaj sağlamakta olduğunu görmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir